Trápí Vás nachlazení? Tymiánové mastičky na nachlazení pro děti i dospělé ZDE

Krásné a zdravé opalování pro děti ZDE


Seborea u novorozenců. Praktické rady a tipy pro rodiče!

Seborea u novorozenců. Praktické rady a tipy pro rodiče!

Seboroická dermatitida u miminek je kožní onemocnění, které se projevuje jako zvýšená produkce mazu v oblasti hlavy a kožních šupin na hlavě a krku. Trápí v prvních třech měsících života až 40 % novorozenců, častěji chlapců. Je to však běžné u kojenců, batolat a obvykle se s tím do dvou let věku vyrovnají. Milé maminky není čeho se bát!


Tymiánová mast na nachlazení

Tymiánová mast na nachlazení

Nachlazení nás vždycky překvapí v nejméně vhodnou chvíli. Se sezónou chladného počasí a s naším tempem života je téměř nevyhnutelné se setkat s rýmou, kašlem a dalšími nepříjemnými symptomy. Nicméně, nemusíte jen bezmocně čekat, až Vás nachlazení přelstí. Přinášíme Vám něco, co opravdu účinně pomůže – tymiánovou mast! Připravte se na osvěžující zvrat v boji s nachlazením!


Propolis: přírodní léčba a prevence - jak využít jeho unikátních vlastností

Propolis: přírodní léčba a prevence - jak využít jeho unikátních vlastností

Propolis, tajemná látka získávaná z balzámů pryskyřičné povahy, nám přináší nepřeberné množství prospěšných vlastností. Včely, naši nenápadní ochránci přírody, sbírají tuto magickou substanci z různých rostlin, květů a léčivých bylin, aby vytvořily jedinečný dar pro naše zdraví. Co vlastně dělá propolis tak zvláštním a proč bychom ho měli začlenit do svého každodenního života?


Zinková mast vs. zinková mast s propolisem: která je pro vás ta pravá?

Zinková mast vs. zinková mast s propolisem: která je pro vás ta pravá?

Zinkové masti jsou jedním z klenotů péče o pokožku, zejména pro naše nejmenší. Ale co když se rozhodujete mezi klasickou zinkovou mastí a inovativní Zinkovou mastí s propolisem? Rozdíly jsou subtilní, ale mohou hrát klíčovou roli v péči o vaši pokožku. Podívejme se na ně podrobněji.


Proč používat přírodní deodoranty

Proč používat přírodní deodoranty

Deodorant je neodmyslitelnou součástí naší každodenní hygieny, společník, který nám pomáhá cítit se svěže a sebevědomě. Používáme ho den co den, a přesto si často neklademe otázku, co přesně obsahuje a jaký vliv může mít na naše zdraví. A právě tato otázka by neměla zůstat bez odpovědi. V tomto článku se zaměříme na to, jaký deodorant je vhodný pro nás a jakým způsobem si můžeme vybrat takový, který nejenže nám poskytne požadovanou ochranu, ale zároveň nepoškodí naše zdraví.


Jak se zbavit ekzému u dětí?

Jak se zbavit ekzému u dětí?

Ekzém je chronické kožní onemocnění, které postihuje tisíce dětí po celém světě. Jeho příznaky jsou svědění, zarudnutí, vyrážka, která může být nejen nepříjemná, ale také omezující. Mnoho maminek hledá účinné a přírodní způsoby, jak pomoci svým dětem se zbavit ekzému. V tomto článku si podrobněji popíšeme možnosti, které by mohli pomoci ekzém vyléčit.


Jak podpořit vývoj novorozence či kojence - důležité milníky a aktivity

Jak podpořit vývoj novorozence či kojence - důležité milníky a aktivity

Vývoj novorozence je vzrušujícím obdobím, plným nových objevů a růstu. Jako rodič chcete udělat vše pro to, aby Váš malý prcek se rozvíjel a dosahoval důležitých milníků. Stimulace správnými aktivitami může pomoci podpořit motorické, kognitivní, emocionální a smyslové schopnosti Vašeho dítěte. V tomto článku se podíváme na několik klíčových oblastí stimulace a nabídneme Vám několik jednoduchých a efektivních aktivit, které můžete s dítětem provádět.


Zábavné hry pro miminka od 0-12 měsíců

Zábavné hry pro miminka od 0-12 měsíců

Hrát si s miminkem je jednou z nejzábavnějších a zároveň nejdůležitějších věcí, které můžete pro své dítě udělat. Pomáhá totiž rozvíjet jeho motorické schopnosti, koordinaci a společenské dovednosti. Nicméně mnoho rodičů může mít problém s tím, co s miminkem hrát a jak ho zaujmout. Proto jsme pro vás připravili několik nápadů na hry, které můžete zkusit v závislosti na věku dítěte.

 

 

 

 

 

 


VZP Příspěvky pro maminky a miminka až 4500 Kč

VZP Příspěvky pro maminky a miminka až 4500 Kč

Těhotenství a první rok po porodu může být pro mnoho žen nezapomenutelným ale i finančně náročným obdobím. Ženy v těhotenství podstupují různá vyšetření, která si mnohdy musí hradit samy, jelikož zdravotní pojišťovny je nepokryjí. Každá maminka chce prožít klidný porod s vědomím, že je vše v pořádku a připravit se na další náročnou etapu a tou je starání se o novorozené miminko. Zdravotní pojišťovna VZP chce těmto ženám pomoci a ulehčit jim období, které může být pro mnoho maminek nejen psychicky, ale i finančně náročné. Pojišťovna VZP nabízí pro těhotné ženy a maminky do 12 měsíců od porodu speciální příspěvek ve výši 3 500 Kč.  


10 osvědčených tipů pro snazší porod

10 osvědčených tipů pro snazší porod

Porodníci uvádí, že při porodu bývá poraněno více než 80 % žen, ať už spontánně nebo nastřižením. Lze tomu předejít? Rozhodně! Milé maminky, poradíme Vám 10 osvědčených tipů, se kterým porod zvládnete snadno a hravě.


Běžné jednorázové vs. EKO jednorázové plenky

Běžné jednorázové vs. EKO jednorázové plenky

Novorozenci mají velmi tenkou a citlivou pokožku, snadno tak může dojít k nepříjemnému začervenání a podráždění. Děti nosí jednorázové plenky 24h denně v průměru 2,5 roků. Každé z nich vyprodukuje 4-5 tisíc jednorázových plen. Běžné plenky jsou vyrobeny více než z poloviny chemických látek, tedy původně z ropy. Výběr vhodné plenky je tedy naprosto zásadní.


Jak na těhotenské bříško bez strií?

Jak na těhotenské bříško bez strií?

téměř 80 % žen bojuje během a hlavně po těhotenství se striemi. Proč? Pokožka není schopna reagovat rychle rostoucí bříško a zvětšení poprsí. Ženské tělo produkuje hormony, které změkčují vazy v pánvi a tím dochází i ke změkčení kožních vláken a pokožka je tak náchylnější ke vzniku strií. Milé ženy poradíme Vám osvědčené způsoby, díky kterým se striím zcela vyhnete!


Klidná a uvolněná během porodu? Aromaterapie, zázrak pro tělo a mysl!

Klidná a uvolněná během porodu? Aromaterapie, zázrak pro tělo a mysl!

Narození miminka je nejsilnějším okamžikem našem životě. Dech beroucí zážitek plný pocitů, radosti, štěstí, ale také strachu, bolesti, nervozity a napětí. Mnoho žen během porodu žádá o nějakou úlevu od bolesti. Často se podávají farmaka proti potlačení bolesti, které mohu mít značné negativní dopady. V dnešní době však existuje mnoho způsobů, jak bolest zmírnit a překonat strach. Jednou z možností je aromaterapie.


Mamio - aplikace pro spojení maminek

Mamio - aplikace pro spojení maminek

Mateřství může být krásné, ale také náročné a pro mnoho žen osamocené. S miminkem člověk získává mnoho nových zážitků a emocí, ale současně může ztrácet kontakt s okolním světem a se svými přáteli. To platí zejména pro maminky, které se často ocitají v izolaci a mají pocit, že nemají nikoho, kdo by je plně pochopil. Proto vznikla mobilní aplikace Mamio, která spojuje maminky na základě věku jejich dětí a bydliště. V dnešním článku se podíváme na to, jak funguje Mamio a jak může pomoci maminkám najít nové přátele a cítit se opět součástí komunity.


Vyzkoušejte aromaterapii, zklidní tělo i mysl po porodu

Vyzkoušejte aromaterapii, zklidní tělo i mysl po porodu

Milá maminko, gratulujeme ti k tak velké životní události jako je narození miminka. Příchod dítěte je velmi silný zážitek plný emocí, ne vždy však ženy musí cítit radost a nadšení. V poporodním období žena prochází řadou hormonálních změn, které sebou mohou přinést i poporodní splín.


Připravena na porod: Must-have seznam věcí do porodnice

Připravena na porod: Must-have seznam věcí do porodnice

Připravte se na svůj zázračný porod s naším kompletním seznamem věcí, které je nutné sbalit do porodnice! Ujistěte se, že máte vše, co potřebujete pro sebe i pro svého novorozence, abyste mohli prožít tento jedinečný okamžik s co největší pohodou a jistotou. S naším seznamem nebudete muset nic řešit, jen se soustředit na to, co je nejdůležitější - přivést na svět své dítě."