Trápí Vás nachlazení? Tymiánové mastičky na nachlazení pro děti i dospělé ZDE

Krásné a zdravé opalování pro děti ZDE

Ekzém je chronické kožní onemocnění, které postihuje tisíce dětí po celém světě. Jeho příznaky jsou svědění, zarudnutí, vyrážka, která může být nejen nepříjemná, ale také omezující. Mnoho maminek hledá účinné a přírodní způsoby, jak pomoci svým dětem se zbavit ekzému. V tomto článku si podrobněji popíšeme možnosti, které by mohli pomoci ekzém vyléčit.

Co způsobuje ekzémy?

Ekzém, nebo-li atopická dermatitida, je kožní onemocnění, které může být způsobeno kombinací genetických faktorů, ale i faktorů prostředí. U dětí s rodinnou predispozicí k atopickým nemocem, jako je ekzém, astma nebo alergie, je riziko výskytu této kožní reakce vyšší. Dědičné faktory mohou ovlivňovat funkci kožní bariéry, která má za úkol udržovat pokožku chráněnou a hydratovanou.

Dále mohou na rozvoj ekzému působit různé vnější podněty. Suché a chladné počasí, nadměrné horko, alergeny (jako jsou prach, pyl nebo chlupy zvířat), chemikálie v kosmetických výrobcích nebo oděvní materiály mohou zhoršit stav pokožky a vyvolat nežádoucí reakci.

Jak vypadá začínající ekzém?

Začínající ekzém může být pro maminky a jejich děti zmateným obdobím. Na počátku se může projevovat zarudnutím a svěděním postižené oblasti. Pokožka se může stát suchou, hrubou a odlupovat se. V některých případech mohou vzniknout malé puchýřky, které se později mohou stát mokvajícími ranami. Začínající ekzém často postihuje oblasti jako obličej, krk, zápěstí, lokty a kolena, ale může se objevit prakticky kdekoliv na těle.

Je důležité si uvědomit, že u ekzému se mohou symptomy lišit od dítěte k dítěti, a mohou se také různit v průběhu onemocnění. V některých případech může ekzém postupně oslabovat, ale u jiných jedinců může představovat trvalý zdravotní problém.

Jak ekzém zklidnit?

Pokud se váš malý miláček potýká s ekzémem, nezoufejte. Existuje mnoho způsobů, jak mu pomoci zklidnit a minimalizovat nepříjemné příznaky:

100 % přírodní kosmetika Medarek - Medarek je značka, která se zaměřuje na výrobu přírodních produktů pro péči o pokožku. Jejich neprodávanější produkt je zinková mast, zinkové mýdlo a bambucké máslo, které jsou známy pro své blahodárné účinky na pokožku postiženou ekzémem. Klíčovým prvkem je zinek.

Zinek je minerál, který má protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti. Pokud je aplikován na postiženou kůži, může zmírnit podráždění, snížit zánět a podpořit hojení. To je důležité pro děti s ekzémem, protože ty mají často oslabenou kožní bariéru, která může zhoršit zánětlivou reakci na vnější podněty.

Zinková mast Medarku: Ošetření a zmírnění ekzému

Zinková mast od značky Medarek se stala oblíbeným produktem mezi maminkami, protože je účinným a šetrným způsobem, jak se vypořádat s ekzémem u dětí. Aplikace zinkové masti na postižené oblasti pokožky může přinést několik výhod:

  1. Redukce zánětu: Díky svým protizánětlivým vlastnostem zinek pomáhá snižovat zarudnutí a otoky kolem postižených míst. To pomáhá zmírnit nepříjemné příznaky, jako je svědění, které často provází ekzém.
  2. Uklidnění svědění: Jedním z hlavních problémů dětí s ekzémem je nesnesitelné svědění, což může vést k škrábání a následně k infekcím. Zinková mast může působit jako ochranná bariéra a minimalizovat svědění, což zlepšuje pohodu dítěte.
  3. Podpora hojení: Zinek je známý svými hojivými vlastnostmi, které mohou urychlit proces obnovy poškozené pokožky. Aplikace zinkové masti na pravidelné bázi může pomoci rychleji hojit ekzémové vyrážky.

RECENZE:

Klára Janková: Skvělá mastička, dcerce pomohla a za 14 dní neměla fliček. Měla něco jako kvasinku asi a mazala jsem 2-3x denně a je to pryč. U nás to zhoršovala voda a hlavně chlor. Děkuju!

Lucie Hütterová: Mažeme zinkovou mastí teprve pár dní, ale už nyní vidím, že se vyrážka synovi lepší. Má u úst nějaké ložisko, mazali jsme snad už vším/ kortikoidy, zinkovka z lékárny, masti a krémy za hromady peněz....Musím říct, že takto klidnou tu oblast ještě nikdy neměl :) Moc děkuji!

Romana Gross: Tato mast je zázrak!! Zkusila jsem objednat synovi na atopický ekzém (máme ale i eliminační dietu) a do týdne výrazné zlepšení, až vymizení! Už mám objednané další výrobky a těším se, až dorazí. ☺ Opravdu moc doporučuji. 👌

Nicola Brožová: Měla jsem namíchanou zinkovou mast přímo z lékárny, moc nepomáhala. Na doporučení jsem tedy koupila zinkovku od Medárku a už bych jinou nekupovala. Krásně se roztírá, může se mazat několikrát denně a velmi rychle zabírá. Jsem velmi spokojená a budu doporučovat nadále všem, kteří bojují s ekzémem či kvasinkou :)

Zinkové mýdlo od Medarku: Jemné čištění bez vysoušení

Kromě zinkové masti nabízí značka Medarek také zinkové mýdlo, které je ideální pro jemné čištění pokožky dítěte postižené ekzémem. Některá mýdla obsahují agresivní chemikálie, které mohou vysušovat a dráždit již tak citlivou pokožku. Zinkové mýdlo však může nabídnout následující výhody:

  1. Šetrné čištění: Zinkové mýdlo je vyrobeno s ohledem na citlivou pokožku dětí s ekzémem. Jeho složení pomáhá odstraňovat nečistoty a zároveň respektuje přirozenou rovnováhu pokožky.
  2. Podpora hojení: Díky obsahu zinku může zinkové mýdlo podpořit proces hojení pokožky, což je obzvláště důležité při péči o místa postižená ekzémem.

RECENZE:

Martina Balejová: Koupila jsem zinkové mýdlo k podpůrným mastím - zinková mast, zinková mast s propolisem. Syn trpí atopickým ekzémem a do toho i kvasinkou. Po koupání byl druhý den ráno vždy celý červený a trvalo pár dní, než se ekzém zase z klidnil. Od té doby co máme zinkové mýdlo, nebojím se ho koupat i častěji, ekzém vždy vybledne, po koupání je ráno vždy krásně čistý. Za nás úžasný produkt a doporučujeme všemi deseti.

Pavlína Pospíšilová: Mýdlo jsem zakoupila spolu se zinkovou mastí na léčbu atopického ekzému u dcery. Velmi doporučuji, dceři sedlo a pomáhá.

Jana Loubalová: Výborná kombinace se zinkovou mastí v boji proti kvasince !!! :)

Veronika Krejčí: Naprosto perfektní mýdlo. Dětem hodně pomohl při ekzému a kvasince.

Lucie B.: Skvělé mýdlo v kombinaci se zinkovou mastí při boji s kvasinkou. A jak zde bylo zmíněno, pro malé milovníky mastiček je konzistence super, jelikož nehrozí, že máte za tři vteřiny mast na všem. Při doteku s pokožkou se pak krásně rozpustí a roztírání je pak už snadné.

Jana J.: Objednáno již podruhé, malej je atopik a tohle mazání teď v zimě snáší dlouhodobě dobře, mám ho ráda, když se chce mazat i on sám sebe, tak konzistence je ideální :D tolik mi toho nevezme z krabičky.

Bambucké máslo od Medarku: Intenzivní hydratace

Bambucké máslo je dalším klíčovým produktem od značky Medarek, který může pomoci maminkám v péči o dětskou pokožku postiženou ekzémem. Toto přírodní máslo má následující přínosy:

  1. Intenzivní hydratace: Bambucké máslo je bohaté na tuky, které pomáhají zamykat vlhkost v pokožce. Důkladná hydratace je klíčovým faktorem při řízení ekzému, a bambucké máslo může být ideální volbou pro dodání intenzivní hydratace suché a popraskané pokožce.
  2. Podpora obnovy kožní bariéry: Bambucké máslo obsahuje vitaminy A a E, které jsou prospěšné pro obnovu kožní bariéry. Silná a zdravá kožní bariéra může pomoci snížit průnik podráždění z vnějšího prostředí a minimalizovat záněty spojené s ekzémem.
  3. Snížení svědění a podráždění: Díky svým uklidňujícím vlastnostem může bambucké máslo snižovat svědění a podráždění, které jsou častými problémy u ekzému. Děti budou mít pocit úlevy a pohodlí, když se bambucké máslo pravidelně aplikuje na postižené oblasti.

RECENZE:

Jana: Naprostá spokojenost. Začala jsem máslo kupovat pro syna, který trpí atopickým ekzémem, a už jsem si ho zvykla používat i já. Kůži hezky promastí a díky němu vydrží dlouho vláčná. Líbí se mi, jak čisté máslo voní. Jediná nevýhoda je velká tuhost másla, ale už máme grif. Společně se zinkovou mastí a zinkovou mastí s propolisem patří bambucké máslo k našim "zabijákům" ekzému. Děkuji za Vaše perfektní výrobky.

Pavel Ondřej: Vynikající, dcera má atopický ekzém a pomáhá... děkuji 🍀🍀🍀

Lucie B.: Super mast v kombinaci se Zinkovou mastí při boji s kvasinkou. A jak zde bylo zmíněno, pro malé milovníky mastiček je konzistence super, jelikož nehrozí, že máte za tři vteřiny mast na všem. Při doteku s pokožkou se pak krásně rozpustí a roztírání je pak už snadné.

Jana J.: Objednáno již podruhé, malej je atopik a tohle mazání teď v zimě snáší dlouhodobě dobře, mám ho ráda, když se chce mazat i on sám sebe, tak konzistence je ideální :D tolik mi toho nevezme z krabičky.

Závěr a důležitost individuální péče

Ekzém u dětí může být náročným a frustrujícím problémem, ale díky přírodním produktům od značky Medarek mohou maminky najít účinnou a šetrnou cestu, jak pomoci svým dětem. Zinková mast, zinkové mýdlo a bambucké máslo nabízejí protizánětlivé, hojivé a hydratační vlastnosti, které mohou podpořit léčbu a zmírnit nepříjemné příznaky ekzému.

Pamatujte, že každá dětská pokožka je jedinečná, a proto je důležité konzultovat jakékoli nové léčebné postupy s lékařem. Důsledná péče, pravidelná aplikace a vyhýbání se dráždivým látkám mohou společně přinést úlevu a pohodu vašemu dítěti. A nezapomeňte, že nejen kvalitní péče, ale také láska a podpora jsou klíčové pro to, aby se vaše dítě cítilo dobře a pohodlně ve své pokožce.