Jak na těhotenské bříško bez strií?
Až téměř 80 % žen bojuje během a hlavně po těhotenství se striemi. Proč? Pokožka není schopna reagovat rychle rostoucí bříško a zvětšení poprsí. Ženské tělo produkuje hormony, které změkčují vazy v pánvi a tím dochází i ke změkčení kožních vláken a pokožka je tak náchylnější ke vzniku strií. Milé ženy poradíme Vám osvědčené způsoby, díky kterým se striím zcela vyhnete!
Strašák jménem strie
Strie, také pajizévky, vznikají jako reakce kůže na nadměrnou zátěž, k níž dochází při náhlé změně objemu těla. Nejvíce striemi trpí zpravidla těhotné ženy, neboť dochází ke změkčení kožních vláken, které nezvládnou nápor zvětšujícího se těhotenského bříška, což vede ke vzniku těhotenských strií. Nejrizikovější je v tomto ohledu třetí trimestr, i když nejsou výjimkou ani strie vznikající v prvních šesti měsících vzhledem k hormonálním změnám, které provázejí těhotenství od jeho počátku. Vznik strií také ovlivňuje dědičnost, rychlé hormonální změny a nerovnoměrné přibývání na váze.
Jak a kde se projevují?
Varovným signálem je, že drobné prasklinky se mohou projevovat svěděním kůže. Později začínají být viditelné jako načervenalé jizvičky. Postupem času se jejich barva mění v růžovou, fialovou a nakonec jsou bledé. Strie nejčastěji trápí ženy na bříšku, prsou, neboť prsa zvětšují svůj objem. Pak jsou to samozřejmě hýždě, paže, boky, zadek a nezapomeňte také na oblast intimních partií.
Jaká je prevence vzniku strií
Pravidelně promazávejte pokožku. Tím se zajistí nejen zvlhčení kůže, ale je podpořena i její pružnost. Důležité je promazávat pokožku důkladně a několikrát denně, hlavně spodní část břicha a v období růstu prsních žláz také prsa. V této činnosti můžete začít už od počátku těhotenství, je nutné pokračovat i po porodu v období kojení, kdy riziko vzniku strií stále přetrvává. Vhodné jsou oleje, krémy i másla. Můžete použít jednodruhové oleje jako je mandlový, kokosový, olivový, jojobový, kakaový.
Jaká je vhodná kosmetika pro těhotné?
Nobilis Tilia masážní olej proti striím
Lasaponaria tělové sérum na strie BIO
LaSaponaria Tělové máslo na strie BIO
Lasaponaria hojivý olej pro maminky a miminka BIO
Kvitok regenerační olej proti striím
Tyto olejíčky zlepšují pružnost pokožky a zabraňují vzniku striím až do 18 měsíců jejich výskytu. Můžete jej použít jak na kůži, tak například i do koupele. Navíc velmi příjemně voní a z každého promazávání si můžete udělat příjemný rituál.
Recenze maminky: 100% osvědčeno!
Jako prvorodička jsem za těhotenství přibrala 15 kg. Mazala jsem se pravidelně na bříšku, bocích, vnitřní straně stehen a na prsou. Olejíčky krásně pokožku zvláčnili a díky nim jsem se zcela vyhnula striím. I přesto, že jsem měla opravdu hodně velké bříško, neboť jsem týden přenášela a lidé my říkali, jestli nečekám náhodou dvojčata :D
Pijte dostatek tekutin
Mějte přísun čisté vody po celý den. Voda pomáhá detoxikovat vaše tělo a udržuje pokožku pevnou a pružnou. Naopak kofeinu se zcela vyhněte, neboť dehydratuje. Dále jezte hodně ovoce a zeleniny obsahující vodu, pro miminko a pro vás je to skvělá věc.
Zásobujte tělo kolagenem
Zda vznikne či nevznikne strie, rozhoduje odolnost kůže, respektive kvalitě sítě kolagenových vláken. Hustotu a sílu těchto vláken můžeme podpořit, pokud tělu zajistíme dostatečný příjem kolagenu. Velmi vhodné je přijímat dostatek vitamínu C, který podporuje vlastní tvorbu kolagenu. Zamezíte tak nejen striím, ale i vráskám a celulitidě.
Dopřejte si výživnou stravu
Zařaďte do jídelníčku špenát, borůvky, jahody, potraviny bohaté na antioxidanty vyživují a chrání pokožku. Jezte ořechy, avokádo, brokolici, vitamín E chrání membrány kožní buněk. Zařaďte potraviny bohaté na vitamín A jako je mrkev, batáty, paprika, pomáhají k regeneraci.
Hýbejte se
Lehké protahování nebo příjemná procházka vyžene toxiny z těla ven, ale udržuje i zdravý krevní oběh v kůži. Ta je pak pružnější, což právě potřebujete.
Držíme Vám palce, maminko!